Shark

Na bieżąco współpracujemy ze Stowarzyszeniem Krav Maga Polska - WŁODZIMIERZ KOPEĆ PIOTR LIZAK, co daje nam status oficjalnego przedstawiciela Stowarzyszenia Krav Maga oddział Łódź (http://kravmaga.org.pl/), a także śledzimy seminaria, dzięki czemu na bieżąco doszkalamy swoją kadrę trenerską z tego właśnie systemu samoobrony.

Krav maga (dosłownie „walka w bliskim kontakcie”) – system walki opracowany dla Sił Obronnych Izraela, który składa się z kombinacji najbardziej skutecznych technik pochodzących z boksujiu jitsujudomuay thaizapasów i innych sztuk walki. W przeciwieństwie do mieszanych sztuk walki (MMA), Krav Maga skupia się na rzeczywistych sytuacjach i najskuteczniejszych kontratakach, także z obronami trwale uszkadzającymi agresora

Możemy wydzielić jej dwie zasadnicze składowe:

Samoobrona – Obejmuje wiele technik mających na celu umożliwienie osobom, które je znają, obronić się przed atakiem, zminimalizować obrażenia i pokonać napastnika. Ta część Krav Maga składa się z ruchów umożliwiających obronę przed najróżniejszą formą ataków napastnika (uzbrojonego lub nie) w różnych pozycjach: stojącej, siedzącej, leżącej itp.

Walka wręcz – Uczy jak zneutralizować przeciwnika szybko i skutecznie. Łączy w sobie elementy związane z rzeczywistą walką takie jak: taktyka, zwody, uniki, łączenie różnych ataków, psychologiczne aspekty walki itp. Elementy te są rozwijane w trakcie ćwiczeń, które pozwalają uzyskać zdolność zachowania kontroli w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Krav Maga sama w sobie nie ma ograniczeń w postaci reguł, więc nie może się nazywać sportem. Krav Maga to system samoobrony.

 

Chcesz zobaczyć jak to u nas wygląda? Wpadnij do nas!
FREE PASS
trenuj dziś za DARMO
ODBIERZ ZAPROSZENIE